www.wp39.pl - największy serwis o Wojsku Polskim


Nowosci na stronie:

Artykuły dodane w czasie ostatniej aktualizacji.
         Aktualizacja.Polecamy:

Kroniki Wojenne Kagero

Toplisty:"Poszukiwany, poszukiwana.."

W związku z licznymi pytaniami o losy polskich żołnierzy i cywili w czasie II wojny światowej otworzyliśmy nowy dział - "Poszukiwany, poszukiwana..", który mamy nadzieję pomoże wyjaśnić nam wszystkim losy naszych bliskich w czasie wojny. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres poszukiwania(małpa)wp39.netlook.pl Odpowiedzi prosimy kierować albo na podany wyżej adres, albo na udostępnione adresy.
Antoni Tomczyk

Poszukuje informacji o swoim dziadku Antonim Tomczyku, a może Janie Tomczyku (tak na niego mówili znajomi), który w 1939 roku był marynarzem. Pływał na jednym ze statków (ORP Burza?). Tyle wiem o dziadku. Po wojnie słuch o nim zaginął. Gdzie można znaleźć listy marynarzy polskich okrętów z 1939 roku? Będę wdzięczna za pomoc.
Z poważaniem
Monika Tomczyk-Karol
(adres znany redakcji)


Atoni Szczepański

Poszukuję danych o swoim dziadku Atonim Szczepańskim ur 17.01.1906 r w m. Brzeźno powiat Konin, który najprawdopodobniej służył w dywizjonie 302 jako "armourer" Będę wdzięczny za każdą informację. Z wyrazami szacunku - Janusz
(adres znany redakcji)


Ppłk dypl. Franciszek Stachowicz

Poszukuję informacji na temat mojego pradziadka, ppłka dypl. Franciszka Stachowicza, szefa sztabu Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej płka Stefana Roweckiej jeszcze spedz wojny. Jedyne co wiem, to że zmarł w oflagu w Murnau pod Monachium. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje - Przemek Fabis
(adres znany redakcji)


Stanisław Burdalski

Droga redakcjo, ucieszyłem się, że na waszej stronie pojawiła się taka inicjatywa.Chciałbym sie z tej okazji dowiedzieć, w jakiej formacji walczył mój dziadek: Stanislaw Burdalski ur. w 1908 r. O ile mi wiadomo musiał slużyć w kawalerii i brał udział jedynie w kampanii wrześniowej.
Z gory dziekuje
Z wyrazami szacunku
Dariusz Burdalski
dariuszburdalski(małpa)wp.pl


Jan i Julia Czaplińscy

Od lat z moim ojcem poszukujemy wszelkich informacji nt losów wywiezionych z Polski Jana i Julii Czaplińskich. Co prawda dziadkowie wrócili z zesłania, jednak nigdy nie ujawnili ani swoich losów ani tragedii innych członków rodziny.

Jan Czapliński, syn Jana i Konstancji ur. w Szczuczynie na Białorusi 15 września 1909 roku,
Julia Czaplińska (nieznane nazwisko panieńskie), córka Jana i Kamilii ur. 1 kwietnia 1910 w Szczuczynie.

Najprawdopodniej stamtąd zostali wywiezeni najpierw do Permu, gdzie urodził się mój Ojciec Stefan Tadeusz Czapliński 15 maja 1940, potem przewieziono ich dalej w Kazachstan w rejon Tainsze.

Tylko przez przypadek, jednak nie jest to pewne, wiemy, że babcia miała dwie córki starsze od ojca - losów ich jednak dziś nie znamy.

Gdyby ktokolwiek mógł pomóc.
Nardzo proszę o kontakt na mój adres mailowy.
Edyta Czaplińska córka Stefana.
edycza(małpa)wp.pl


Wstecz

2001-2006 by Key, DomanW, Fallen Angel, Lütjens, Fuehrer, Arek i M@tis. Wszelkie prawa zastrzeżone.